07.06.2024

Dni BHP w Inowrocławskich Kopalniach Soli "SOLINO" S.A.

W dniach 23-24 maja 2024 roku w Inowrocławskich Kopalniach Soli „Solino” S. A. w siedzibie Spółki odbyły się dni BHP. Organizacja spotkań podzielona była na część praktyczną i teoretyczną. 

Pierwszego dnia miało miejsce uroczyste otwarcie przez Zarząd Spółki we współudziale Działu BHP i koordynacji prewencji oraz Stowarzyszenia OSP działającego przy IKS Solino. 

Pierwszy dzień dał możliwość poszerzenia wiedzy dietetycznej w warsztatach pt. „Opanować cukier”, które cieszyły się dużym zainteresowaniem z uwagi na szeroką wiedzę i doświadczenie prelegentek, jak również z uwagi na część warsztatową, która związana była z przygotowywaniem rozmaitych deserów bez zbędnych składników konserwujących, czy tzw. „złego cukru”. Kulinarny warsztat pod hasłem "Opanować cukier" zdecydowanie zdominował pierwszy dzień spotkań z pracownikami.

Tegoroczne Dni BHP to również I edycja „Bitwy Wydziałów” zainicjowana przez Pracowników – 4 wydziały zmierzyły się w różnych konkurencjach, m.in. quizie związanym z zagadnieniami obszaru bezpieczeństwa i higieny pracy oraz bezpieczeństwa pożarowego, w drugiej części ochotnicy zmierzyli się w konkurencjach praktycznych, które zostały przygotowane przez OSP we współpracy z Działem BHP i koordynacji prewencji. W końcowym etapie nastąpiło uroczyste wręczenie nagród uczestnikom i zwycięskiej drużynie „Bitwy Wydziałów”.

Wyniki I edycji:

  • I miejsce drużyna z KS PMRiP w Górze,
  • II miejsce drużyna Siedziby Spółki,
  • III miejsce drużyna Wydziału Produkcji,
  • IV miejsce drużyna Kopalni Soli w Mogilnie.

Wszystkim uczestnikom należą się ogromne brawa za odwagę i chęć w rywalizacji dla podkreślenia roli bezpieczeństwa pracy. Poza wspomnianą konkurencją zorganizowano specjalistyczne szkolenia z zakresu pierwszej pomocy oraz ewakuacji z trudnych i ograniczonych przestrzeni, uczestnicy Dni BHP mieli okazję przełożyć wiedzę teoretyczną w praktyczne sprawdzenie swoich umiejętności we współpracy z wykwalifikowaną kadrą prowadzących szkolenia. Uczestnicy mogli również zgłębić wiedzę przenosząc się w wirtualną rzeczywistość i spróbować wcielić się w realną sytuację w przestrzeni VR.