08.07.2021

Grupa ORLEN przekaże 1000 kg soli oraz 500 kg tabletek do uzdatniania wody mieszkańcom Bejrutu

W ramach społecznej odpowiedzialności biznesu SOLINO z Grupy ORLEN kolejny raz włączyło się w akcję pomocy humanitarnej po potężnym wybuchu, który zniszczył dużą część Bejrutu. Do poszkodowanych mieszkańców stolicy Libanu trafi tona soli spożywczej oraz pół tony tabletek do uzdatniania wody Solaqua z Inowrocławskich Kopalń Soli SOLINO.

SOLINO odpowiedziało na apel Fundacji Przyjaciel Misji o przekazanie soli spożywczej i tabletek solnych do uzdatniania wody dla poszkodowanych mieszkańców Bejrutu. W efekcie ponad tysiąc kilogramów soli spożywczej i ponad 500 kg tabletek solnych zostanie dostarczonych potrzebującym pomocy mieszkańcom Libanu w ramach transportu lotniczego organizowanego przez Papieskie Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie, Fundację Przyjaciel Misji oraz Caritas Ordynariatu Polowego.

- Jako firma odpowiedzialna społecznie zdecydowaliśmy o kolejnej pomocy dla poszkodowanych mieszkańców libańskiej stolicy. Pierwsza nasza pomoc trafiła do nich natychmiast po wybuchu w sierpniu ubiegłego roku. Tona soli z naszych kopalni została przekazana dla potrzebujących mieszkańców Bejrutu w paczkach żywnościowych oraz była wykorzystywana do przygotowania posiłków dla osób dotkniętych katastrofą w ramach akcji zbiorowego żywienia. Wiemy, że sytuacja tych ludzi jest w dalszym ciągu bardzo trudna. Dlatego w ramach solidarności zdecydowaliśmy o kolejnej darowiźnie – powiedział Janusz Radomski, Prezes Zarządu Solino S.A.

Przypomnijmy, że 4 sierpnia 2020 roku w Bejrucie doszło do potężnego wybuchu, który spowodował zniszczenia znacznej części miasta. Szacuje się, że 300 tys. osób pozostało bez dachu na głową. Eksplozję spowodowało 2750 ton azotanu amonu. Skutki wybuchu są tragiczne: wiele osób straciło życie, a ponad 4000 odniosło obrażenia.​