07.12.2021

Barbórka 2021

Tegoroczne obchody Święta Górnika w Inowrocławskich Kopalniach Soli Solino S.A. z powodu sytuacji epidemicznej zorganizowane zostały bez uroczystej akademii oraz sportowych wydarzeń towarzyszących.

Wszystkie wydarzenia związane z obchodami Barbórki 2021 w SOLINO S.A. odbyły się zgodnie z zaleceniami Ministerstwa Zdrowia, Głównego Inspektora Sanitarnego oraz przepisów wewnętrznych obowiązujących w spółce.

28 listopada 2021 r.: odbyła się Msza Święta w Kościele Parafialnym p.w. Św. Trójcy w Górze w intencji górników i ich rodzin.

Natomiast 2 grudnia 2021 r. brać górnicza wzięła udział w Mszy Świętej w Kościele Parafialnym p.w. Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Mogilnie oraz przemaszerowała ulicami Mogilna. Zarząd oraz delegacje związków zawodowych złożyły wiązanki kwiatów pod Pomnikiem Bohaterów Walk o Polskość Ziemi Mogileńskiej oraz pod tablicą papieską. W Inowrocławiu załoga kopanii przemaszerowała ulicami miasta i tak jak w Mogilnie, zarząd wraz z delegacjami związków zawodowych złożyli wiązanki kwiatów pod Pomnikiem Obrońców Inowrocławia oraz przy pomniku Jana Pawła II.